NAVY BLUE

Giorgio Armani to ikona włoskiego krawiectwa. Jego historia związana ze światową modą zaczyna się w 1961 roku, kiedy objął stanowisko projektanta w domu mody Nino Cerruti. Pracował tam do roku 1970. W 1974 roku założył wspólnie ze swoim partnerem, Sergio Galeottim, przedsiębiorstwo pod nazwą Giorgio Armani. Firma najpierw zajmowała się modą męską, a od 1975 również damską. Swoją wielką sławę zyskał szyjąc dla wielu hollywoodzkich gwiazd.

W mojej stylizacji oczywiście nie mogło zabraknąć projektu owej marki. Dziś postawiłem na navy blue, czyli ciemny odcień koloru niebieskiego. W roli głównej jest moja ulubiona marynarka Giorgio Armani, która zawsze ratuje mnie z opresji, gdyż jest tak uniwersalna, że pasuje praktycznie do wszystkich moich ubrań. Oczywiście samo uszycie jest perfekcyjne, a każdy detal jest dopracowany. Ciekawy jest również materiał, z którego powstał ten projekt Armaniego. Marynarka uszyta została z elastycznego materiału, dzięki czemu świetnie dopasowuje się do sylwetki podkreślając jej walory. Giorgio Armani świetnie rozumie anatomię człowieka, ma umiejętność wydobycia z tkaniny czegoś wspaniałego. Obecnie marka Armani to ogromny koncern, który nadal jest w rękach samego Giorgio Armani.

Na ręku oczywiście nie mogło zabraknąć zegarka. Wybrałem elegancki czasomierz na stalowej bransolecie marki Albert Riele, który stanowi idealne uzupełnienie mojej stylizacji.

Zegarek Albert Riele / Okulary Bottega Veneta / Marynarka Giorgio Armani / T-shirt COS / Spodnie COS / Buty Louis Vuitton