DENIM VIBES

Historia jeansów jest bardzo ciekawa i sięga połowy XIX wieku. Początkowo materiał, z którego uszyte są jeansy, był płótnem namiotowym. Spodnie jeansowe zaprojektował Oscar Levi Strauss, który wprowadził je na rynek amerykański. Były one przeznaczone głównie dla górników i farmerów. Z uwagi na ich wytrzymałość i praktyczność zyskały one ogromną popularność na dzikim zachodzie. Pierwsza hurtownia jeansów powstała w 1853 roku.

W czasie II Wojny Światowej poznał je cały świat za sprawą żołnierzy amerykańskich, którzy chodzili w nich na przepustki. Dużą rolę w ich rozpowszechnieniu na świat odegrało również kino hollywoodzkie za sprawą westernów. Kobiece modele lansowały takie gwiazdy kina jak m.in. Marylin Monroe. Natomiast dzięki Jamesowi Deanowi jeansy stały się symbolem buntu, zyskując niezwykłą popularność wśród młodzieży. Szczyt popularności jeansów przypada na lata 80. XX wieku. Obecnie roczna produkcja jeansów sięga ponad miliarda sztuk.

Jeansy są bardzo uniwersalne i pasują praktycznie do wszystkiego. Ja dzisiaj zestawiłem spodnie jeansowe w kolorze szarym z marynarką dwurzędową. Klasyczną całość przełamałem masywnymi butami. Stylizację uzupełniłem eleganckim zegarkiem marki Aztorin na szarym skórzanym pasku.

Zegarek Aztorin / Marynarka Stella McCartney / Sweter Brunello Cucinelli / Spodnie Dior / Buty Bottega Veneta