BERLUTI

W styczniu tego roku podczas Paris Fashion Week projektant Kris Van Assche pokazał swoją pierwszą kolekcję dla domu mody Berluti. Zastąpił on Haidera Ackermanna, który pełnił tam funkcję dyrektora kreatywnego od roku 2016.

Marka Berluti została założona w 1985 roku przez Włocha Alessandro Berluti. Od początku swojego istnienia firma produkuje bardzo luksusowe i ekskluzywne obuwie skórzane przeznaczone wyłącznie dla mężczyzn. Produkuje również inne artykuły skórzane, takie jak paski, torby i portfele. W 2012 roku marka ta wprowadziła na rynek pierwszą kolekcję odzieży męskiej prêt-à-porter.

W dzisiejszym looku postawiłem właśnie na Berluti i klasyczną elegancję. Oversizowa kurtka i proste klasyczne spodnie świetnie podkreśliły moją osobowość, gdyż idealnie odnajduję się w tego typu stylizacjach, a kolor ciemnego granatu to jeden z moich ulubionych. Mocne buty dodały charakteru tej klasycznej na pozór stylizacji. Całość uzupełniłem stylowym zegarkiem marki Albert Riele na stalowej bransolecie.

Zegarek Albert Riele / Okulary Dior / Kurtka Berluti / Spodnie Berluti / Buty Bottega Veneta