ALEXANDER MCQUEEN

Alexander McQueen, a właściwie Lee Alexander McQueen, urodził się w 1969 roku w Londynie. Był dzieckiem taksówkarza szkockiego pochodzenia i nauczycielki. Miał dwóch starszych braci i trzy starsze siostry.

Jego przygoda z modą zaczęła się już w dzieciństwie, kiedy to szył sukienki dla swoich sióstr. Wtedy już wiedział, że zostanie projektantem mody. Kurs krawiecki ukończył w Newham College, a studia podyplomowe ukończył w Central St. Martins College of Art.

W 1992 roku założył markę Alexander McQueen. W latach 1996-2003 został czterokrotnie nagrodzony tytułem najlepszego brytyjskiego projektanta roku, a w 2003 roku zdobył międzynarodowy tytuł projektanta roku. Przez pięć lat był głównym projektantem w domu mody Givenchy, następnie związał się z marką Gucci, która w 2000 roku nabyła 51% udziałów w jego firmie Alexander McQueen.

W dzień pogrzebu swojej matki, 11 lutego 2010 roku, McQueen popełnił samobójstwo.

Jako projektant Alexander McQueen osiągnął wszystko. Nazywany był „chuliganem angielskiej mody”. Znany był z niekonwencjonalnego podejścia do mody i taktyki szokowej, a jego pokazy były pełne kontrowersji. Na stałe zapisał się na kartach historii mody, jako geniusz i wizjoner.

Po jego śmierci dyrektorem kreatywnym domu mody Alexander McQueen została Sarah Burton, która była prawą ręką McQueena od 1996 roku. Funkcję tę pełni do dziś.

Podstawą mojego dzisiejszego looku jest kurtka z naszywką z logo, która pochodzi z najnowszej kolekcji domu mody Alexander McQueen. Idealnym uzupełnieniem stylizacji jest mój ulubiony zegarek Albert Riele na czarnym skórzanym pasku.

Zegarek Albert Riele / Okulary Chanel / Kurtka Alexander McQueen / Sweterek Dior Homme / Spodnie Alexander McQueen / Buty Prada